Objavljeno u Vijesti, 21.12.2018.

U Vinkovce stiglo Betlehemsko svjetlo

Članovi odreda izviđača „Vinkovci” donijeli su danas Betlehemsko svjetlo u zgradu Gradske uprave grada Vinkovaca gdje ih primio zamjenik gradonačelnika Gabrijel Šokičić. Svake godine tjedan prije Božića jedno dijete iz Austrije u Betlehemu zapali Betlehemsko svjetlo koje se potom avionom doprema u Austriju. U Beču se slavi ekumenska misa i na njoj se okupe predstavnici svjetskih izviđačkih organizacija. Nakon ekumenskog slavlja, izviđači Svjetlo prenose u svoje države, odakle dalje svjetlo prenose u domove, crkve, bolnice i na taj način prenose poruku Isusovog rođenja – mir i ljubav svim ljudima dobre volje. Ove godine stotinjak hrvatskih izviđača preuzelo je Betlehemsko svjetlo u subotu u Linzu u Austriji, a u nedjelju su ga iz zagrebačke katedrale prenijeli u svoje župe kao i u brojne državne institucije, te će obasjati ljudska srca u vrijeme blagdana. Zamjenik gradonačelnika Šokičić zahvalio je članovima odreda izviđača Vinkovci što su i ove godine donijeli Betlehemsko svijetlo u naš grad i što prenose poruku mira i ljubavi u ove predblagdanske dane. Voditeljica Odreda izviđača „Vinkovci“ Katica Konstantinović ovom prigodom je istaknula da Betlehemsko svijetlo mira već 26 godina dolazi u Hrvatsku, a Odred izviđača Vinkovci svijetlo u naš grad donosi već 22 godine. “Danas nam je iznimna čast jer smo svjetlo donijeli u Ured gradonačelnika sa željom da širimo mir i dobro među našim građanima i želimo im svako dobro za božićne i novogodišnje blagdane.”, rekla je Konstantinović.